Biblioteka Publiczna w Korycinie

Poznaj naszą bibliotekę

Biblioteka Publiczna w Korycinie prowadzi działalność od 1949 roku na terenie Gminy Korycin. Od 1988 roku działa w strukturze Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Korycinie.

Biblioteka w swoich zasobach posiada 15670 książek w tym: 7507 woluminów literatury pięknej dla dorosłych, 2716 woluminów literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz 5447 woluminów literatury popularnonaukowej. Posiada zarejestrowanych około 300 użytkowników i czytelników, stan na 2021 rok i co roku się zmienia.

W Bibliotece znajduje się bogaty księgozbiór regionalny, a w nim książki o regionie podlaskim: publikacje przekazywane przez Książnicę Podlaską, Podlaskie Muzeum Wsi, Bibliotekę Powiatową, Samorząd Lokalny, Stowarzyszenia oraz osoby prywatne.

Biblioteka w swoich zasobach posiada:

  • publikacje o Korycinie, zbiory lokalnych poetów
  • czasopisma: w tym gazetki lokalne i regionalne
  • wycinki prasowe
  • informatory turystyczne

Biblioteka organizuje: spotkania autorskie, quizy literackie, konkursy czytelnicze, zabawy i zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych i wakacji letnich, wycieczki piesze, rowerowe i autokarowe: po Korycinie, po gminie i okolicach.

W miesiącu kwietniu odbywają się eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Baje, Bajki, Bajeczki”. W maju obchodzi Tydzień Biblioteki. W Bibliotece odbywają się akcje „Głośnego czytania” dla dzieci przedszkolnych. Uczestniczy w życiu kulturalnym i społecznym Gminy Korycin.

W Bibliotece od 2004 roku można korzystać z darmowego internetu @ .

W 2013 roku Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Korycinie podpisała Umowę z Instytutem Książki na wdrożenie Programu MAK+ w Bibliotece Publicznej i udzielenie Licencji na korzystanie z Programu na potrzeby działalności Biblioteki.

Od 2016 roku Biblioteka obsługuje czytelników w Programie MAK+ i posiada w 100% skatalogowany księgozbiór.

Biblioteka korzysta z różnych Programów i form dofinansowania:

Dane kontaktowe

Kierownik

Małgorzata Michelis

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek w godz. 8.00 – 18.00
Biblioteka Publiczna
ul. Knyszyńska 2 a
16-140 Korycin

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością na nie odpowiemy.

Menu